Teiaş Spor Kulübü

Basketbol

Basketbol

  Her yaşta sağlıklı ve kaliteli yaşamın, yaşamdan zevk almanın, güzel bir beden ve ruh haline sahip olabilmenin birinci koşulu, yaş ne olursa olsun herkesin kendi kapasitesine uygun düzenli egzersiz yapmasıdır. Çünkü düzenli egzersiz her yaşta sağlıklı ve kaliteli yaşamın, yaşamdan zevk almanın, güzel bir beden ve ruh haline sahip olabilmenin birinci koşulu, yaş ne olursa olsun herkesin kendi kapasitesine uygun düzenli egzersiz yapmasıdır. Çünkü düzenli egzersiz yapan kişiler; daha sağlıklı kalp-dolaşım sistemine, strese dayanıklı sinir sistemine, mutlu ve huzurlu bir yaşama, kendine güvenen kişilik yapısına ve kendini iyi hissetme duygusuna sahip olabilme ihtimalleri oldukça yüksektir.

   TEİAŞ Spor Kulübü olarak çocuklarımızın bu konuda yanında olmaktan mutluluk duyacağız. Spor yaparken ve yaptırırken dikkat edilmesi gereken, çocukların minyatür yetişkinler olmadığı ve çocukların zihniyetinin yetişkinlerden yalnızca niceliksel olarak değil niteliksel olarak ta farklı olduğudur. Bu sebepten dolayı çocuk, küçük olmanın ötesinde bireydir. Çocuklardaki sportif davranışlar onların çok yönlü gelişimine olanak sağlamaktadır. Spor, gelişmekte olan çocuklara sadece bedensel sağlık kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda kişilik ve zekâ gelişimini olumlu yönde etkileme olasılığı oldukça yüksektir.

    Basket oyununa bir takım oyuncusu olarak katılmak zamanla çocuklarda; karşılıklı yardımlaşma, iş birliği, takım arkadaşlarına ve kurallara saygı duyma hissini geliştirebilir. Bir takım oyunu olarak basketbol çocuğa bir grup içerisinde nasıl hareket edeceğini, kendi hareketlerini ve heyecanını nasıl kontrol edeceğini öğretebilir. Basketbol sayesinde insanlar arasındaki sosyal ilişkiler kuvvetlenir ve daha sağlıklı kalp-dolaşım sistemine, strese dayanıklı sinir sistemine, mutlu ve huzurlu bir yaşama, kendine güvenen kişilik yapısına ve kendini iyi hissetme duygusuna inşallah sahip olacaklardır.

Branşlar
64x64

Basketbol

Devamı...
64x64

Cimnastik

Devamı...
64x64

Okçuluk

Devamı...
64x64

Voleybol

Devamı...
64x64

Futbol

Devamı...
64x64

Güreş

Devamı...

Başkanımız

baskan
Orhan Kaldırım
Teiaş Spor Kulübü Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • 2023-2024 VOLEYBOL TAKIMLARIMIZ
  • 2023 TEİAŞ ÖDÜL TÖRENİ
  • MUAY-THAİ
  • 2022 CİMNASTİK MİLLİ TAKIM KAMPI

Videolar

  • 1/4 GR - 69 kg: D. TOSUN (TUR) df. L. BOTEZ (ROU) by VPO1, 5-4 Dünya Şampiyonası
  • TEİAŞ - HALKBANK YILDIZ KIZ VOLEYBOL MAÇI SET-4
  • TEİAŞ - HALKBANK YILDIZ KIZ VOLEYBOL MAÇI SET-3
  • TEİAŞ - TARIM YILDIZ KIZ VOLEYBOL MAÇI SET-1